Legfrissebb híreink
Max Verstappen nyerte a bahreini időmérőt
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool
Formula 1

Ahogy az új szezon, úgy az új autók is nekiindultak a bahreini időmérőnek, ami során Max Verstappen nyerte meg a mai kihívást, ezzel pedig a holnapi verseny során az első sorból indulhat.

Nem indult jól az időmérő első szakasza a Ferrari számára, ugyanis amikor Leclerc elkezdte az első körét, máris lerepült két karbon darab a jobboldali keréknél található légterelőről, ami után egy körrel később az FIA piros zászlót lengetett be.
A Ferrari szerelői ezek után máris elkezdték az autó javítását, mely során előkerültek az új alkatrészek és pár ragasztószalag is.

Ezután az időmérő viszonylag szokásosan folyt le, csak Strollnak vették el az idejét, így a kanadainak újra neki kellett próbálkoznia a körnek.
A Q1 végén nagy meglepetés érte a Haast, ugyanis Nico Hülkenberg megszerezte a hatodik, helyet és ezzel tovább jutott, viszont csapattársa Kevin Magnussen kiesett az időmérős szakaszból.

Így a Q1-et Carlos Sainz nyerte meg egy 1:30.993-as idővel. Őt követte a második helyen George Russell, és ő mögötte Charles Leclerc.

Fotó: Aston Martin F1 Team

A Q2 során Stroll benézte a mérlegelést emiatt a csapatnak vissza kellet tolnia az autóz. Ugyanis korábban behívták az FIA felügyelői a kanadai versenyzőt az autó mérlegelésére, hogy ellenőrizzék a szokásos rutin feladatokat, viszont úgy tűnik, hogy ezt Stroll nem vette észre, ezért a csapat a büntetés kockáztatása miatt inkább visszatolta az autót a boxutcán keresztül.

Ezek után Albon autója érdekesen viselkedett, mivel nem igazán akart fordulni, emiatt többször is elhagyta a pályát. Egyesek szerint a technikai probléma a futómű-kormányzás környékén következhetett be.
Így ennek köszönhetően a thai versenyző egyből a boxba vette az útját, gyors kör megfutása nélkül.

Az időmérő ezen szakasza végére, Péreztől nézve nagyon szorosan 4 tizeden belülre sikerült helyezni magát az első hét versenyzőnek.

15. Alex Albon – Williams

Az időmérő harmadik fázisát a Red Bull kezdte meg, akik után szép sorjában a Ferrari is kijött.
Hülkenberg ugyan futott egy hatodik helyet érő időt, azonban pálya elhagyás okán elvették az idejét.
A későbbiekben Leclerc az időmérő végezte előtt 2 perccel kiszállt az autóból, és igen idegesen távozott a garázs kijárata felé.
Ezzel együtt pedig a Red Bull egy igen érdekes, új taktikát próbált ki, amikor az első hűtő kör után ismét elmentek még egy plusz körre, így két gyorskört érő időt tudtak menni a gumival, ami nem szokása a csapatoknak.
Ezáltal a Ferrari, az Aston Martin és a Mercedesnek már nem volt esélye javítani a köridejüket. Így a nagy várakozások ellenére az Aston Martin mégsem szerezte meg az első, avagy a második sort, amire már majdhogynem a csapat be is jelentkezett az elmúlt napokban, a tesztek után.

Az időmérő leggyorsabb körét pedig Verstappen vitte el, ami 1:29:708 volt. Mögötte Segio Pérez zárta az első sort, ezzel elhozva az idény első 1-2-es eredményét a Red Bull számára.

A továbbiakban pedig a következő módon fognak felállni a holnapi Bahreini Nagydíj rajtrácsára a versenyzők.

1Max VerstappenRed Bull1:29.708
2Sergio PérezRed Bull1:29.846
3Charles LeclercFerrari1:30.000
4Carlos SainzFerrari1:30.154
5Fernando AlonsoAston Martin1:30.336
6George RussellMercedes1:30.340
7Lewis HamiltonMercedes1:30.384
8Lance StrollAston Martin1:30.836