Legfrissebb híreink
Alonso elvesztette a 100. dobogóját a második büntetés után
Fotó: Aston Martin F1 Team
Formula 1

Fernando Alonso elvesztette a harmadik helyét a Szaúd-Arábiai Nagydíj vége után, amikor is egy jókora büntetést kapott.

Mint ahogy a volt csapattársa, Esteban Ocon Bahreinben, úgy Fernando Alonso is hibát vétett a rajtrácsra állás során, amikor rosszul állt fel a pozíciójára, jelentősen kilógva a fehér vonalakon túl.
Emiatt egy öt másodperces büntetést kapott először, amit le is töltött az egyetlen egy boxkiállása során.

Azonban egy újabb vizsgálat indult azután, aminek az eredményét csak később, a dobogós ceremónia végeztével jelentette be az FIA, hogy a spanyol egy tíz másodperces büntetést kap.
A további büntetés okát a felügyelők az egyik csapattag autóhoz való hozzáérése miatt indokolták.

Ez lehetett volna a spanyol 100. dobogója, ami emellett még igen fájó, mivel ezzel visszaesett George Russell mögé, de kellően annyi távolságra volt, hogy Lewis Hamilton még ne előzze őt meg. Így pedig a negyedik helyet szerezte meg az Aston Martin versenyzője.

Amikor az első büntetésének a körülményeiről kérdezték, elmondása szerint nem igazán volt biztos abban, hogy ez, hogy sikerült.

“Ezt mindenképpen vissza kell majd néznem, mivel hibáztam. Amikor megmondták nekem, hogy kaptam egy öt másodperperces büntetést, azt gondoltam egy kicsit gyorsabban kell mennem, hogy kint legyek az öt másodperc határán. Viszont vissza kell ezt néznem.”

Alonso azt is elmondta, hogy kvalifikációs köröket kellett tennie, hogy megpróbálja hazahozni a harmadik helyet.
Az utolsó körökben Russell nyomás alá helyezte, mert a brit és a Mercedes is számított arra, hogy Alonsót újabb büntetéssel sújtják, és a lemaradásuk öt másodperc körül mozgott.

“Nehéz egy nagydíj, de, azok a srácok [a csapatban] erőt adtak nekem, és végig nyomtam, mint a kvalifikáción. A Red Bull talán egy kicsit elérhetetlen, de a többiek mögöttem voltak, szóval örülök ennek.”

A második büntetés azt jelentette, hogy Alonso lemaradt a 100. dobogójáról, négy nappal a 2003-as Maláj Nagydíjon elért első dobogójának 20 éves évfordulója előtt. A kései büntetéstől függetlenül Alonso és az Aston Martin megerősítette erős szezonkezdetét, mivel a Mercedest és a Ferrarit is sakkban tartották a pályán.

Alonso elmondta, hogy a 2023-as rajtja valószínűleg elképzelhetetlen volt egy hónappal ezelőtt, amikor bemutattuk az autót, de a csapat fantasztikus autót épített.
Csapattársa, Lance Stroll azonban feladta a versenyt, miután a 18. körben ki kellett állnia technikai meghibásodás miatt, ami az 50 körös verseny első és egyetlen biztonsági autóját okozta.
Az Aston Martin az Ausztrál Nagydíjra a konstruktőri tabella harmadik helyével indul, hat ponttal a Mercedes mögött és kilenc ponttal a Ferrari előtt.

Alonso: Nem kérdés, hogy Verstappen a pódiumon fog végezni

Forrás: motorsport.com Global