Legfrissebb híreink
Magnussen: A büntetések megérdemeltek voltak az ostoba taktikákért
Fotó: Zak Mauger / LAT Images / Haas F1 Team
Formula 1

Kevin Magnussen szerint megérdemeltek voltak a büntetések Lewis Hamiltonnal való versenyésével szemben, de ezzel pontokat mentett a Haasnak.

Magnussen háromszor kapott 10 másodperces időbüntetést a pálya többszöri elhagyásáért és előnyszerzésért, valamint egy öt másodperces büntetést és egy fekete-fehér figyelmeztető zászlót további pályakorlátozással való visszaélésért a Hard Rock Stadium körüli 19 körös versenyen szombat délután.

Mindezek az akciói Hamiltonnal szemben történtek, miközben lemaradtak Nico Hülkenbergről, aki a hetedik hellyel két pontot szerzett a Haasnak.

Ezek közé tartozott, hogy levágta a pálya szűk sikánját, és kétszer is letért a pályáról, miközben szorosan harcolt Hamiltonnal – egy alkalommal nekiment a Mercedes jobb oldalának.

“Minden büntetés megérdemelt volt” – mondta Magnussen a Sky Sports F1-nek a futam után.

“Semmi kétség. De újra játszanom kellett a játékot. Nagyon jó helyzetben voltam ott Nico mögött. A futam elején sok pozíciót szereztem, a 8. helyen voltam fent, és jól védekeztem Lewistól, mert volt DRS-em Nicótól, és jó tempóm volt.”

“De aztán Nico levágta a sikánt, én pedig elvesztettem a DRS-t [a hatodik körben egy olyan incidensben, amelyet nem vizsgáltak ki].

“Nico visszaadhatta a DRS-t, hogy védekezni tudjak, mert akkor könnyedén a 7-8. hely között lehettünk volna. Ehelyett nagyon sebezhető voltam Lewisszal szemben [és] elkezdtünk harcolni, mint az őrültek”.”

Magnussen azt is elmondta, hogy úgy kellett vezetnie, hogy megteremtse a rést, ahogyan azt Dzsiddában tettem, ahol kétszer is büntetést kapott, miközben igyekezett feltartani a Haas középmezőnybeli riválisait, miközben Hülkenberg előre szökött, hogy a 10. helyen végezzen.

“Elkezdtem ezeket az ostoba taktikákat alkalmazni, amit nem szeretek csinálni. De a nap végén a csapatjátékosként tettem a dolgom.”

“Nico azért szerezte meg a pontjait, mert én szereztem meg neki azt a szakadékot. Lewis és Tsunoda nem tudta utolérni őt. Egyáltalán nem így szeretek versenyezni, de [ezt] kellett ma tennem.”

Magnussen végül hagyta, hogy Hamilton megelőzze, miután a 14. körben a 11-es kanyarban történt összecsapásuk miatt Tsunoda RB-je a Mercedes elé csúszott.

Hamilton később az utolsó körben visszaelőzte Tsunodát, de elvesztette a sprintverseny utolsó pontját, mivel a verseny utáni büntetést kapott, amiért a korai biztonsági autós időszak alatt a boxutcában gyorshajtott, így a 16. helyre esett vissza.

Hamilton egy versenyvégi időbüntetés miatt elveszítette a 8. helyet

Magnussennek jelenleg öt büntetőpontja van, miután a Kínai Nagydíjon összeütközött Yuki Tsunodával.

Ha a miami sprintversenyen történt incidensekért két pontot kapna, akkor már 13 pontja lenne, és versenyzési eltiltás várna rá, mivel az ilyen szankció küszöbértéke 12 pont.

Így ezzel ő lenne a Forma-1 történetében az első eltiltott versenyző, akinek egy futamot ki kéne ülnie, de remélhetőleg ez nem fog bekövetkezni.

Alonso: Hamilton megfogja úszni a büntetést az 1-es kanyarban történt ütközését, mert ő nem Spanyol